Poznaj mówców II edycji 

 

Zakończyliśmy proces poszukiwania mówców.

Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Jeśli chcesz być na bieżąco, śledź nas na:

FB   Facebooku          linkedin  Linkedin

 

Młodzi mówcy 2021

Julia Łacina

Julia Łacina

Julia jest uczennicą, córką, siostrą, przyjaciółką, dziewczyną, ale przede wszystkim człowiekiem❗️ Cieszy się życiem, stara się być obecna we wspaniałych chwilach i odcinać się od negatywów 👍 Na konferencji będzie mówiła o swoim sposobie na szczęście, które w Polsce jest DUŻYM problemem. To co przykryte jest cieniem i niepewnością. Więcej o wystąpieniu Juli nie powiemy, musicie je sami zobaczyć 👉 już niedługo, bo 20 marca ❗️ ❗️

Bianka Nwolisa

Bianka Nwolisa

Bianka chce dać głos tym wszystkim ludziom, których głos nie jest słyszany, a którzy doświadczają dyskryminacji❗️ Dlatego jej mowa będzie o zmienianiu świata tak, żeby każdy mógł być sobą i żeby nie było rasizmu❤️

Krzysztof Anklewicz

Krzysztof Anklewicz

Krzysztof jest uczniem społecznego liceum Bednarska i reprezentuje inicjatywę społeczną BLISKO💪 . To inicjatywa, która powstała w ramach platformy Zwolnieni z Teorii i skupia się na edukowaniu na temat niepełnosprawności.
W swoim wystąpieniu na czerwonej kropce 🛑 Krzysztof opowie o języku, jakiego powinno używać się w stosunku do osób z niepełnosprawnościami❤️
O tym, jak społeczeństwo źle postrzega temat niepełnosprawności oraz o tym, co w tej sprawie można zmienić.
Patryka Wawrzyszko

Patryka Wawrzyszko

Jest pasjonatem kontaktów z ludźmi❤️ obserwacji i doświadczania. Ma 16 lat i wielką rolę w jego życiu odgrywa piłka nożna⚽️ która ciągle ma ogromny wpływ na jego rozwój.
Poznajcie Patryka Wawrzyszko🤩 ❗
Podczas swojej mowy Patryk będzie przekonywał, że warto zastanowić się, co czuje każda osoba, nawet jeśli widzimy ją tylko jeden raz w życiu❤️.
Zdecydował się stanąć na czerwonej kropce TEDxKids@AcademyInternational❌🛑 bo czuję, że jego obserwacje i doświadczenia wywrą duży, pozytywny wpływ na spojrzenie innych na świat i pomogą sprawić, że bez obaw będziemy mogli ze sobą rozmawiać.
Mikołaj Miki Kozub

Mikołaj Miki Kozub

To wiecznie uśmiechnięty optymista🤩. Kocha sport – Formułę 1, koszykówkę, tenis, ale również WWE czy curling. Uwielbia podróżować do odległych krajów i poznawać nowe kultury oraz ludzi. W 5 klasie został laureatem ogólnopolskiego konkursu Meditest💪 Do uczestnictwa w TEDx Kids został namówiony przez „Babę od Polskiego” – czyli swoją wspaniałą Panią, z którą rozwija humanistyczne zainteresowania.
Mikołaj opowie o swojej wizji przyszłości oraz o tym, jak ważne w jej realizacji są relacje społeczne.

Frania Pietr

Frania Pietr

Frania ma 10 lat i chodzi do V klasy. Bardzo lubi czytać książki i oglądać filmy wspólnie z bratem Kazikiem. Lubi też śpiewać, tańczyć, jeździć konno, na rolkach, a zimą na nartach. Poznajcie Franię Pietr 🤩, która stanie niebawem na czerwonej kropce TEDxKids@AcademyInternational❌🛑 i opowie skąd dziesięciolatka czerpie inspiracje oraz motywacje do działania💪 szczególnie w czasie pandemii.

Aleksandra Bukhovets

Aleksandra Bukhovets

Ma 17 lat, uwielbia język angielski, uczyć się o systemach edukacji oraz dowiadywać się o tym, jak żyją ludzie w różnych zakątkach świata🌍
Aleksandra Bukhovets – stale próbuje nowych rzeczy i chętnie uczestniczy w niecodziennych aktywnościach💪 Jest głodna świata i doświadczeń, dlatego 20 marca stanie na scenie TEDxKids@AcademyInternational❌🛑
Opowie nam o tym co do znaczy podążać za swoją pasją❗ 
Wojciech Wasilewski

Wojciech Wasilewski

Nazywa się Wojtek Wasilewski i chodzi do 8 klasy. Kocha WoS. Brał udział w konkursie “Odyseja umysłu”🚀🧠 i zajął pierwsze miejsce w kraju w swojej kategorii, a potem 4 miejsce w USA🇺🇸. WOW ‼️ Ale to nie koniec, Wojtek ma też sukcesy taneczne🕺, lubi grać na gitarze🎸 i rysować. Jest błyskotliwy chociaż bywa roztargniony.
W swojej mowie zamierza uświadomić dzieci i dorosłych, że szkoła jest szkodliwa😳 Wie, jak zmniejszyć poczynione przez nią szkody i zaproponuję, jak to zrobić👍

 

Martyna Sobczyk

Martyna Sobczyk

Oto Martyna❗ 10-latka z Gdańska i miłośniczka zwierząt, fanka tańców hip-hop oraz dancehall. Kiedy może to rysuje🖍 i czyta książki o odważnych dziewczynach i dalekich podróżach🌎 Lubi tworzyć coś z niczego✨ i spotykać się z przyjaciółmi. Interesują ją mity greckie, Harry Potter i pierwiastki. Kocha dalekie i bliskie podróże oraz jazdę na nartach. Marzy, aby w przyszłości leczyć zwierzęta w dżungli, projektować wnętrza albo rysować komiksy. Kto wie może uda się to pogodzić🤔.
Martyna wie, jak bardzo nuda może być kreatywna i o tym opowie na czerwonej kropce TEDxKids@AcademyInternational❌🛑
Cześć Martyna, bardzo jesteśmy ciekawi Twojej mowy👍💚
Basia Ciszewska

Basia Ciszewska

Basia 🤩 To 11- letnia dziewczyna, która kocha książki📖, a jej pasją jest pisanie i teatr❗️
Basia opowie o tym, dlaczego warto iść swoją drogą🛤, nawet jeśli jest inna niż te najbardziej popularne. Dlaczego warto słuchać siebie, podążać za swoimi pasjami. Powie też dlaczego nie powinniśmy bać się być innymi.
Zgłosiła się do TEDxKIDS ponieważ chciałaby, aby nikt nie czuł się już gorszy, dlatego że jest inny. Żeby wiedział, jak radzić sobie z niezrozumieniem. Basia chce, aby ci, którzy są odtrącani poczuli się silniejsi💪
Kacper Prus

Kacper Prus

Odwaga, kreatywność i ambicja😎 Te trzy cechy, w skrócie, opisują 14-letniego Kacpra Prusa – naszego kolejnego mówcę.
W swoim wystąpieniu opowie o tym, jak marzenia zmienił w swoją rzeczywistość, jakie rezultaty przynosi chodzenie pod prąd i dążenie do celu🎯. Opowie jak dzięki temu, że jest wrażliwy i chętny do pomocy, ma ambitne plany, by pomagać innym i jak robił to w przeszłości.
Maria Ptaszek

Maria Ptaszek

Czy przyszło Wam do głowy, że portale informacyjne są zupełnie niezrozumiałe dla osób młodych😲 ❓
Zauważyła to 17-letnia Marysia Ptaszek – nasza mówczyni, która już za parę miesięcy będzie pisać maturę międzynarodową.
Od zawsze dużo podróżowała i poznawała nowe kultury, obyczaje oraz politykę. Chcąc dowiedzieć się więcej o świecie zaczęła czytać wiadomości🤔📱, ale informacje okazały się mało czytelne. Dlatego założyła konto na Instagramie📷 gdzie tłumaczy newsy dla osób takich, jak ona.
W swojej mowie opowie, na czym polega problem większości portali informacyjnych oraz jak szybciej i lepiej czytać newsy.
Po czterech latach udziału w licznych turniejach debat, gdzie ćwiczy wystąpienia publiczne, będzie miała okazję sprawdzić się na scenie TEDxKids@AcademyInternational❌🛑
Natalia Dullek

Natalia Dullek

Natalia to uczennica, która podczas swojej przemowy przekona nas, że każdy może zostać naukowcem.
Konstanty Skwarło

Konstanty Skwarło

Projektuje rakiety🚀 i dokonuję lotów kosmicznych🛰 w realistycznych symulatorach na podstawie gier komputerowych.
Poznajcie, prawdopodobnie przyszłego, polskiego Elona Muska. To Konstanty Skwarło, to 14-letni astro-fizyk👨‍🚀, który marzy o byciu naukowcem.
W swojej mowie opowie o podróżach na Marsa🪐