Edycja 2021

 

Poznaj mówców
TEDxKids 2021

Nasi partnerzy

Patronat honorowy
Partnerzy
PFR TFI
Guliwer

Poznaj mentorów 2021

3

Dorota Zawadzka

Lider Zespołu

Jako 6 latka postanowiłam, że zostanę nauczycielką i spełniłam swoje marzenie. Jestem nauczycielką, wykładowcą akademickim ale przede wszystkim psychologiem. Skupiam się na wspieraniu czlowieka w rozwoju. Patrzę, słucham, pomagam. Dając komptetencje, wskazuję drogę i możliwosci. Jestem tu dla Ciebie.

3

Ewa Turek

Kiedy wracam do swojego dzieciństwa to pamiętam, że byłam nieśmiała, ale lubiłam sport. To pomogło mi zdać na studia, wyjechać do Warszawy i zająć się edukacją. Dzisiaj pomagam ludziom, dużym i małym, lepiej występować na scenie. Jestem nadzieją dla wszystkich introwertyków, którzy chcą występować publicznie. Pomogę również tobie.

3

Piotr Rudzki

Od dziecka lubiłem klimat wystąpień na scenie. Ale nigdy nie wiązałem z nimi swojej przyszłości. Na studiach technicznych, a później w pracy zawodowej informatyka, całkowicie utraciłem z nią kontakt. 5 lat temu rozpocząłem swoją przygodę z wystąpieniami publicznymi w organizacji zrzeszającej mówców publicznych. Dziś, jako osoba wielokrotnie wychodząca poza schemat, chcę się z Tobą podzielić wiedzą i doświadczeniem, które zdobyłem w tym okresie. Bo w wychodzeniu poza schemat najważniejsze jest wsparcie. Dla Ciebie.

3

Małgorzata Trojanowska

3

Marek Stączek

3

Anna Księżnik

W dzieciństwie bardzo lubiłam czeską bajkę o kreciku i podobnie jak on uwielbiałam wymyślać i angażować się w przeróżne szkolne wydarzenia. Zarażałam swoją energią i bawiłam się występami przed publicznością. Teraz w gronie w organizacji zrzeszającej mówców publicznych w bardzo przyjaznym i serdecznym środowisku uczę się jak to robić profesjonalnie. Takie taż warunki chciałabym stworzyć mówcy TEDxKids@AcademyInternational, by stojąc na czerwonej kropce, swoim wystąpieniem mógł zrobić swój krok dalej.

3

Aleksandra Ruta

Miałam być chirurgiem. Zostałam ekonomistą. Z pasji stałam się wychowawcą kolonijnym, trenerem i wykładowcą. Scenariusze wyjazdów terenowych czy warsztatów z przedsiębiorczości tworzyłam w oparciu o potrzeby dzieci. Nauczyłam się od najmłodszych tak wiele. Cieszy mnie każde spotkanie przepełnione energią, spontanicznością i dziecięcą kreatywnością. Pomogę Tobie uwierzyć w siebie i po głębokim oddechu wejść na scenę TedxKids oraz podzielić się z innymi Twoją historią.

3

Paulina Zamelek

Wychowywałam się w “Wesołym Miasteczku” czyli od dziecka miałam nieograniczony dostęp do licznych karuzel, podnoszonych samolocików, zderzających samochodzików i strzelnicy sportowej. Życie sprawia natomiast, że to, co otrzymujemy w nadmiarze niekoniecznie czyni nas szczęśliwym. Dlatego dorastając postanowiłam pójść w innym kierunku, totalnie innym – związałam się z obszarem wojskowym. A teraz uczę w jednej z wyższych uczelni wojskowych. 

To moja historia. A jaką Ty chcesz przekazać? Chętnie pomogę Ci przygotować się do tego wystąpienia.

3

Jerzy Zientkowski

Jak nie gram w kosza albo na gitarze, to lubię rozmawiać z ludźmi i słuchać, co mają ciekawego do powiedzenia. Wiem, że każdy, niezależnie czy ma 8, czy 38 lat, ma interesujące historie, pasje i przeżycia, przyjaciół, smutki, lepsze dni i marzenia. A ja uwielbiam pomagać w wychodzeniu na scenę i opowiadaniu o tym innym. Bo warto byś ty wyszedł na scenę.

3

Alicja Kusch

Mam na imię Alicja. Jestem coachem, trenerką umiejętności biznesowych i menedżerskich oraz mediatorką w koncepcji Porozumienia bez Przemocy. Gdy byłam uczennicą w szkole podstawowej moimi bohaterkami były postacie z książek, Ania z Zielonego Wzgórza i Alicja z Krainy Czarów. Chciałam zostać sportsmenką, trenowałam biegi i skok w dal. W liceum planowałam, że zostanę lekarzem, a pierwszą moją pracą było lotnisko, gdzie zajmowałam się między innymi przygotowywaniem i udostępnianiem informacji pilotom polskim i zagranicznym o urządzeniach nawigacyjnych, drogach lotniczych i lotniskach. Bardzo mi się ta praca podobała, nie wyobrażałam sobie innego miejsca. Ostatecznie nauczyłam się jak prowadzić biznes i byłam szefem, jakiego sama chciałabym mieć. Od kilku lat korzystając z wiedzy i doświadczenia zajmuję się wspieraniem ludzi w rozwoju inspirując się koncepcją Porozumienia bez Przemocy i takim sposobem komunikacji by usłyszeć uczucia i potrzeby. Moją pasją stało się nauczanie ludzi przyjaznej komunikacji opartej na szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

3

Katarzyna Zemła

Jak byłam dzieckiem chciałam zostać Panią prezydentką albo piosenkarką. Dzisiaj moje królestwo to moje Życie. A muzyka słowa mi w nim nieustannie towarzyszy: śpiewam, piszę, występuję, opowiadam, pytam albo tańczę. Wiem, że każdy z nas ma wiele historii do opowiedzenia. Pozwól mi usłyszeć swoją, razem ułożymy ją słowami. Uwielbiam bajki, mam tam swoich bohaterów jak niepokorna córka wodza – Vaiana, czy pełen pasji Kung-fu Panda. Są odważni, podążający za swoim wewnętrznym głosem, z biegiem czasu nabierają pewności i wiary w swe siły, podobnie jak i “wybraniec” Neo…  Razem z dwójką moich dzieci lubimy piosenkę „Nie bój się chcieć”, żeby pamiętać, że warto sięgać po marzenia. Z przyjemnością pomogę Ci sięgnąć po jedno z Twoich marzeń. Gwarantuję dobrą zabawę, ważność i oswojenie stresu. Jestem instruktorem jogi śmiechu, więc nie bój się wierzyć i śmiać. Ja w Ciebie wierzę!

3

Radosław Czekan

Każdy z nas ma w klasie takiego kolegę lub koleżankę, który ciągle zadaje nauczycielom pytania i zamienia zwykłą lekcję w burzliwą dyskusję. Przekleństwo nauczycieli i zabójca nudnych lekcji. Taki właśnie byłem ja, kiedy dorastałem. Później się okazało, że są mistrzostwa świata w debatowaniu z innymi ludźmi, więc nie mogłem się oprzeć i tak już 8 lat uczę młodszych i starszych mówienia, debatowania i argumentowania. Cały czas z pasją i energią tego klasowego dyskutanta. Lubię rozmawiać, ale jeszcze bardziej lubię słuchać np. o Twoim pomyśle i działaniach.

3

Hubert Wójcicki

Mam na imię Hubert. Jestem architektem, nauczycielem, coachem, tutorem. W dzieciństwie uwielbiałem bawić się klockami. Dziś, to kiedy podrosłem buduję prawdziwe domy, a klocki zamieniłem na emocje, uczucia i nastroje. Z nich zbudowane są nasze wzajemne relacje. Staram się sobie i innych wspierać by jak najlepiej wykorzystywać swoje zasoby, które wszyscy mamy w sercu. Bardzo się cieszę na każdą chwilę dzięki , której mogę spotkać i poznać nowe osoby. Konferencja TEDxKids jest dla mnie wspaniałą przygodą. Już nie mogę się doczekać na nasze spotkanie. Do zobaczenia.

3

Andrzej Wypasek

Organizatorzy

Małgorzata Guzy oraz Paweł Guzy.

Państwo Guzy od 25 lat rozwijają Academy International i wraz z całą kadrą nauczycielską pracują z pasją nad tym, by ich sieć dwujęzycznych placówek edukacyjnych rosła i kształciła młodych liderów.